ساعت
اوقات شرعی
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 53459
 بازدید امروز : 85
 کل بازدید : 120761
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 0/1562


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس مطرح کرد:

توسعه کمی و کیفی فضای سبز شهری/ توسعه فضای سبز بلوار ساحلی

شهردار بندرعباس مطرح کرد:

توسعه کمی و کیفی فضای سبز شهری/ توسعه فضای سبز بلوار ساحلی

شهردار بندرعباس از توسعه کمی و کیفی فضای سبز شهر خبر داد و گفت: فضای سبز یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های شهرداری بندرعباس است.

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در جلسه‌ای که با حضور شهرداران مناطق سه‌گانه، معاونین خدمات شهری و کارشناسان فضای سبز این مناطق در محل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری به منظور پیگیری موضوعات مربوط به این حوزه برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت موجود و آینده فضای سبز شهر تنها به سازمان مربوطه مربوط نمی‌شود و سایر بخش‌های اجرایی و اداری شهرداری نیز باید در این حوزه مشارکت جدی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به سطح بهتری از فضای سبز نیازمند الگوی مناسب هستیم، افزود: حرکت در مسیر چشم‌انداز مشخص شده فضای سبز با بهره‌گیری از نظر کارشناسان، اصلی‌ترین اقدام مورد نیاز در این حوزه است.

شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: توسعه کمی و کیفی فضای سبز شهر در دستور کار است، زیرا تقویت فضای سبز و منظرسازی یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های کاری شهرداری بندرعباس است.

امینی‌زاده با تاکید بر توجه جدی به اولویت‌های کاری در بخش فضای سبز، بیان کرد: توسعه فضای سبز بلوار ساحلی و اقدام جدی و عملی در این منطقه باید در دستور کار مناطق سه‌گانه و سازمان سیما، منظر و فضای سبز قرار بگیرد.

این مقام مسئول با اظهار اینکه با نگاه دقیق‌تری به فضای سبز می‌پردازیم، گفت: کاشت نخل، گونه‌های مناسب شرایط و اقلیم بندرعباس و کاشت گل‌های فصلی برای ایجاد تغییر در چهره شهر باید در دستور کار جدی بخش‌های مربوطه قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: نورپردازی، المان‌سازی، رنگ‌آمیزی و تعویض جداول، رسیدگی به مبلمان شهری و مرمت بخش‌های تخریب شده نیز در بخش‌ منظرسازی مدنظر قرار داشته و شرایط این بخش‌ها بهبود می‌یابد.

 حیدری زاده رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس در این نشست با اشاره به اینکه کاشت گل‌های فصلی از لحاظ تنوع رنگی و گونه‌ای دارای اهمیت ویژه‌ای است، افزود: نشاء این گل‌های فصلی در واحد تولیدات سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس تولید می شود .

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: تا کنون حدود 300 هزار اصله نشاء گل فصلی در سطح شهر بندرعباس از  انواع گل‌های فصلی از قبیل اطلسی(پنج رنگ)، جعفری(سه رنگ)، آهار(چهار رنگ)، پریوش(چهار رنگ)، و ... در سطح میادین، بلوارها، بوستان‌ها و فضاهای سبز شهر کاشته شده است.

و در ادامه اذعان کرد امسال کاشت گل های فصلی را در سطح مناطق شهر بندرعباس به حدود  یک میلیون و نیم  اصله نشاء گل فصلی خواهیم  رساند .

حیدری زاده در پایان اظهار کرد:  کاشت نهال های مثمر ((مرکبات )) در پارکهای محله ای نیز  در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

 
   


١٠:١٢ - يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٥٨٣٢    /    تعداد نمایش : ٩٨


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج