ساعت
اوقات شرعی
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 51852
 بازدید امروز : 60
 کل بازدید : 117301
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1406


  چاپ        ارسال به دوست

حیدری زاده خبرداد:

مراحل پایانی توافق برای استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز / توقف کاشت چمن

حیدری زاده خبرداد:

مراحل پایانی توافق برای استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز / توقف کاشت چمن

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس گفت: استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز با جدیت تمام دنبال می شودو تحقق این امر در مراحل پایانی قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس رضا حیدری زاده در جمع برخی از مدیران و مسئولان دستگاههای اجرایی استان هرمزگان اظهارکرد:  ما به دنبال کاهش استفاده از آب شرب شهری برای آبیاری فضای سبز هستیم و به همین منظور استفاده از پساب توسط استانداری و شهرداری بندرعباس با جدیت تمام  دنبال می شود.وی با تاکید بر اینکه تا پایان سال بخشی از آبیاری های فضای سبز  از محل پساب انجام می شود، افزود: با توجه به اینکه توسعه فضای سبز افقی و چمن کاری نیاز به آب بسیار نیاز دارد. نابراین با توجه به وضعیت خشکسالی کاشت چمن تا زمان خروج از وضعیت بحرانی تابستان  متوقف شده و کاشت رونده ها که که مصرف بسیار کمتری دارد به عنوان جایگزین چمن در فضای سبز شهری شده است.

حیدری زاده بیان کرد: با توجه به بحران آب به جای رویکرد توسعه فضای سبز رویکرد حفظ فضای سبز موجود و توسعه حجمی فضای سبز در اولویت قرار گرفته است. به گفته وی، بر این اساس استفاده از گونه های گیاهی کم آب و مقاوم  و بومی استان در دستور کارسازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس قرار گفته است.

حیدری زاده با اشاره به لزوم بهسازی و زیبا سازی ورودی های شهر بندرعباس عنوان کرد: یکی دیگر از الویت های سازمان تقویت فضای سبز ورودی های شهر بندرعباس است.

وی همچنین در سخنانش از تقویت کمربند سبز شهر  بندرعباس به عنوان یکی از اولویت های سازمان یاد کرد و گفت: این اقدام با همت  که با همت و همکاری دادگستری بندرعباس دنبال می شود.

حیدری زاده در پایان از همراهی و همکاری دستگاههای اجرای استان از جمله آب و فاضلاب ، محیط زیست و تامین اجتماعی با سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس قدردانی کرد. و گفت: امیدواریم این همراهی و همکاری بیش از پیش ادامه داشته باشد.

 

 
   


١١:٠٢ - سه شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٤٠    /    تعداد نمایش : ١٢٧


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج