ساعت
اوقات شرعی
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 46321
 بازدید امروز : 34
 کل بازدید : 107982
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 0/1870


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس مطرح کرد:

جدیت شهرداری در کاهش میزان استفاده از آب شرب

شهردار بندرعباس گفت: عزم جدی برای کاهش میزان استفاده از آب شرب در توسعه و نگهداشت فضای سبز شهری در شهرداری وجود دارد که در این راستا برنامههای مختلفی پیگیری میشود.

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس، عباس امینیزاده در نشست کارگروه تخصصی کاهش میزان استفاده از آب شرب در فضای سبز شهر بندرعباس اظهار کرد: وابستگی به آب شرب در نگهداری و توسعه فضای سبز یکی از سیاستهای گذشته بوده که از چند سال قبل با نگاهی واقعبینانه و دلسوزانه به دنبال کاهش این مصرف بودهایم.

وی با اشاره به احداث سه دستگاه آبشیرینکن با ظرفیت 1500 متر مکعب طی ماههای اخیر، افزود: این تنها یکی از اقدامات اساسی در این مسئله بوده است.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه به دلایل مختلف، کشور در یک تنش آبی قابل توجه و حساس قرار گرفته است، دامه داد: این وضعیت برای استان هرمزگان که از استانهای کم بارش و خشک کشور محسوب میشود، با حساسیت مضاعفی همراه است.

امینیزاده اضافه کرد: استفاده از آبهای سطحی و زهآب های موجود در سطح سه منطقه یکی دیگر از سیاستهای شهردرای بندرعباس در کاهش میزان استفاده از آب شرب در راستای نگهداشت و توسعه فضاهای سبز است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تهزنی چاههای موجود که از آب آن برای آبیاری استفاده میشود، شناسایی ظرفیتهای جدید نیز یکی دیگر از برنامههای این حوزه است که از سوی مناطق سه گانه و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس دنبال میشود.

وی تصریح کرد: برخی روشهای دیگر نیز برای تامین آب مورد نیاز فضای سبز شهر بندرعباس دنبال میشود که بازده خوبی در کوتاه مدت و بلند مدت به دنبال دارد.

شهردار بندرعباس گفت: جلسات این کارگروه تا زمان مشخص شدن وضعیت آب فضای سبز به صورت مدون ادامه می یابد.

رضا حیدریزاده، سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: استفاده از حداکثر ظرفیت آبشیرینکنهای نصب شده و کاهش میزان استفاده از آب شرب در نگهداشت فضای سبز یکی از جدیترین برنامههای این سازمان است.

وی از عزم جدی شهرداری بندرعباس در کاهش میزان استفاده از آب شرب خبر داد و افزود: همکاری و مشارکت بخشهای مختلف شهرداری بندرعباس در تحقق این مسئله ضروری است که خوشبختانه با دیدگاه مثبت شهردار و سایر مدیران این حساسیت ایجاد شده و طبق برنامههای مشخص، در حال کاهش نیاز به آب شرب هستیم.

 
   


١٠:٢٩ - سه شنبه ٨ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٣٠٩    /    تعداد نمایش : ٩٥


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج