ساعت
اوقات شرعی
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 46342
 بازدید امروز : 82
 کل بازدید : 108030
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1094


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس : پارکهای قدیمی شهر بهسازی می شوند.

حفظ منظر فضای سبز شهری در شرایط بحران آب دشوار است.

شهردار بندرعباس : پارکهای قدیمی شهر بهسازی می شوند.

حفظ منظر فضای سبز شهری در شرایط بحران آب دشوار است.

شهردار بندرعباس گفت: منظر فضای سبز شهری بخشی از سیمای مطلوب شهر را می سازد و یکی از ضروریات آبادانی هر شهر است .

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری عباس امینی زاده در نشستی که به منظور نگهداری فضای سبز شهری و مدیریت منابع آبی فضای سبز در سازمان برگزار شد با تاکید بر اهمیت فضای سبز در زندگی شهری و همچنین بحران آب در کشور اظهار کرد: با توجه به بحران جدی آب در سال جاری باید تمام تلاش خود را در جهت حفظ فضای سبز موجود به کار گیریم.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه بهسازی پارکهای بزرگ شهر در دستور کار شهرداری بندرعباس است عنوان کرد: فرسودگی تجهیزات و امکانات در شهر و در پارکها به دلیل شرایط  آب و هوایی و برخی دلایل فرهنگی بوده که در این مورد نیازمند حل مسائل شهری و اصلاح رفتار شهروندان و وجود فرهنگ مناسب شهرنشینی هستیم.

امینی زاده در ادامه اذعان کردباید ذهنیت شهروندان را نسبت به مسائل شهری در حوزه حفظ و نگهداری فضای سبزبه شرایطی  بهتر از قبل تغییر دهیم و با ارائه آموزش های فرهنگ شهروندی حس مسئولیت پذیری آنها را نسبت به محیط تقویت کنیم.

طراحی و احداث پارک های موضوعی در بندرعباس

رضا حیدری زاده رئیس سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری نیز در ادامه این نشست با تاکید بر اینکه فضای سبز و پارکها به عنوان دستگاه تنفسی شهری و یکی از نیازهای ضروری هر شهر محسوب می شود بیان کرد: در همین راستا طراحی و احداث پارک مینیاتوری  ،  وطراحی و  ایجاد فضای سبز در ورودی شهر و باغ بوتانیک خلیج فارس در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

وی: نور را یکی از اصلی ترین عناصر منظر شهری برشمرد و اظهار کردشروع طرح مطالعاتی در خصوص ایجاد پارک شب در سطح مناطق سه گانه از دیگر برنامه های است که در دستور کار سازمان قرار گرفته است .

آب مهم ترین بحران حوزه منظر و فضای سبز شهر بندرعباس

شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه اولویت ما در فضای سبز در وضعیت کنونی  مدیریت منابع آبی است تصریح کرد: لایروبی ، تصفیه پساب فاضلاب شهری استفاده از آب های روان سطحی استفاده از منابع آبی پایدار در  جهت مدیریت آب در دستور کار شهرداری قرار دارد.

اضافه می شود در این نشست همچنین  هر یک از مدیران مناطق سه گانه نیز به بررسی و اعلام مسائل و مشکلات حوزه

 فضای سبز منطقه خود به منظور حفظ و توسعه و مدیریت منابع آبی منطقه پرداختند.

 
   


٠٧:٣٥ - سه شنبه ١ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٢٥٩    /    تعداد نمایش : ٩٣


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج