ساعت
اوقات شرعی
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5619
 بازدید امروز : 73
 کل بازدید : 276332
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.3437


  چاپ        ارسال به دوست

نصب سیستم آبیاری تحت فشار در بلوار خواجه عطاء بندرعباس

نصب سیستم آبیاری تحت فشار در بلوار خواجه عطاء بندرعباس

 


 

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس، مصطفی خادم در این باره تصریح کرد: امروزه توجه به فضاهای سبز شهری و توزیع متعادل آن در سطح شهر به منظور کاهش مشکلات زیست محیطی امری ضروری است.

وی با اشاره به کاهش بارندگی در سال‌های اخیر و کمبود شدید منابع آبی، استفاده از روش‌های آبیاری تحت فشار در فضای سبز شهری را اجتناب ناپذیر دانست و افزود: شهر بندرعباس با داشتن بیش از 360 هکتار فضای سبز،  در حوزه آبیاری تحت فشار رشد قابل توجهی نداشته‌ایم.

خادم ادامه داد: برای دستیابی به نقطه مطلوب در بحث فضای سبز، نیازمند این هستیم که به این شاخص بیشتر از قبل توجه شود. 

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس ادامه داد: در راستای نگهداری بهینه از فضاهای سبز شهری، صرفه‌جویی در مصرف آب و توسعه شبکه آبیاری تحت فشار در فضای سبز شهری، اجرای سیستم آبیاری تحت فشار بابلر در بلوار خواجه عطاء اجرا شده است‌‌.

وی با تأکید بر اینکه در توسعه و حفظ فضای سبز شهری توجه به مسئله بحران کم آبی، الزامی است، گفت: بابلر نوعی گسیلنده در آبياری قطره ای است که بر روی یک پایه در کنار درخت قرار میگیرد و آب را به صورت چتری پخش میکند و مناسب گونه‌هایی است که نیاز آبی بیشتری دارند.

وی گفت: با توجه به اقلیم خشک و نیمه خشک کشور و محدودیت‌های تأمین منابع آب، ضروری است راهبردهای مدیریت فضای سبز شهری به گونه‌ای تغییر کند که سازگار با اهداف درازمدت مدیریت شهری در طراحی، ایجاد و نگهداری فضای سبز باشد.

خادم تصریح کرد: در سال‌های اخیر کاشت گونه‌های گیاهی مقاوم به کم آبی و نظارت بر مدیریت صحیح آبیاری در زمینه کاهش مصرف آب در دستور کار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری قرار گرفته است.

وی هدف از اجرای این طرح را بالابردن راندمان آبیاری، امکان سرقت و خسارت پایین لوله و اتصالات کاهش آفات و بیماری در گیاهان و پایین اوردن طول مدت زمان آبیاری عنوان کرد.

 
   


١٤:٣٤ - شنبه ٨ آبان ١٤٠٠    /    شماره : ١١٦١٣    /    تعداد نمایش : ١١٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج